czwartek, 16 czerwca 2016

Siatkowo DIY - błyszczące lato (tutorial)

Post ten pewnie nie będzie czymś odkrywczym, jednak wydaje mi się, że idealnie wpasowuje się w słoneczne i upalne dni. Ewentualnie Sylwester i bale karnawałowe, gdzie im bardziej błyszczysz tym lepiej wyglądasz :)


Atutem tego typu bransoletek jest ich szybkość robienia. Wystarczy trochę mieniących się koralików, kawałek siatki jubilerskiej, dwie końcówki i zapięcie.

We wszystkich powyższych elementach można wybierać według uznania. Siatka grubsza, cieńsza, biała, czarna... koraliki większe, mniejsze itd. Kolory według waszego uznania. 

Bierzemy się do pracy. 
Potrzebujecie:

pistolet z klejem na gorąco lub klej do biżuterii,

siatkę jubilerską (około 20-25 cm), kolor dowolny


drobne koralikizapięcie magnetyczne (lub dwie końcówki do wklejania i zapięcie)


nożyczki i kawałek kartki dla ułatwienia pracyZaczynamy!  
Krok 1: Wklejamy jeden koniec siatki jubilerskiej  końcówkę zapięcia


Krok 2: Gdy klej wyschnie, odmierzamy na nadgarstku długość potrzebnej siatki. Weźcie pod uwagę fakt, że po napełnieniu siatki koralikami skróci się ona o kila milimetrów (zależne jest to od ilości wypełnienia koralikami).

Krok 3: Wciskamy koniec kartki w końcówkę siatki (ułatwi nam to sypanie koralików do środka) i wsypujemy potrzebną ilość wybranych koralików. Krok 4:  Gdy już zapełnimy całą siatkę koralikami, wklejamy drugą stronę zapięcia magnetycznego.
Nasza bransoletka jest gotowa!
Prawda, że proste?
Siatka jubilerska jest tania rzeczą oraz w różnorakich kolorach. Można więc kupić sobie jaką chcemy.
Najlepiej pasują do niej błyszczące koralik, które pięknie mienią się w słońcu. Jednak jeśli nie chcemy na nie wydawać pieniędzy, a mamy w domu wiele drobnych koralików możemy je wykorzystać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz